2022

Studijas RADI mākslinieku gleznas stāsta par vidi un dabu mums apkārt vai iedomātā pasaulē, par cilvēka spēju just, radīt un nodot savas sajūtas citiem.
Kopš 2017. gada februāra, kad studija tika izveidota, tajā darbojušies un turpina gleznot dažādu profesiju un vecuma pārstāvji. Šajā izstādē pārstāvēti četri no viņiem, neskaitot pašu studijas vadītāju Ramonu Ķiesneri.
Sintija Siņica ir ar mākslinieka garu un izglītību radošā jomā, kaut strādā tirdzniecības un menedžmenta laukā. Pateicoties ģimenes atbalstam, Sintija atrod laiku, lai iegrimtu smalku krāsu gammas pasaulē un izbaudītu gleznošanas procesu līdz katrai sīkai niansītei ainavas radīšanas procesā.
Edgars Platpīrs, būdams praktisks un vīrišķīgs, spēj pacelties kosmiskā domu lidojumā. Kaut arī uzklausa padomus, tomēr vienmēr saglabā savu redzējumu un ideju. Šķiet, ka Edgaram studija ir tā vieta, kur var ļaut vaļu fantāzijām un eksperimentiem, ko ne vienmēr atļauj skarbā dzīves realitāte.
Linda Pērkone studijā ienākusi salīdzinoši nesen, taču viņas domas burtiski lido. Atbraukusi no darba, spēj tūliņ redzēto saulrietu pārvērst par gleznu. Izrāvusies no uzskaites un dokumentu kārtošanas darbā, Linda pārnes uz audeklu visu, ko sev apkārt redzējusi- ceļu, kokus, puķes, ēkas, pavasara sauli un pat biti ziedā.
Ļubovas Bojaršinovas gleznošanas prasmes nereti nākas mainīt un papildināt ar jaunu pieredzi, rosināt eksperimentēt un atraisīties, un Ļuba to arī dara, atraisot sevī arvien jaunu radīšanas prieku.
Kopā gleznotāji radījuši šīs “smukās bildes”, kā par to izteiktos gleznotājs Aleksejs Naumovs.
“Jo tā gribas kaut ko skaistu!” Par spīti šim skaudrajam laikam ar skarbiem notikumiem pasaulē, mēs vēlam jums iegrimt skaistuma, dabas un fantāziju pasaulē, aizmirstot rūpes un ikdienas raizes.
Ja tas jūs iedvesmo, var mums arī pievienoties studijā, Rīgas ielā 55, Salaspilī.
Vairāk informācijas un Ramonas gleznu: www.ramonakiesnere.lv





Ramonas Ķiesneres gleznošanas studija ir atvērta visiem interesentiem, neatkarīgi no vecuma vai sagatavotības pakāpes. Ir vajadzīga tikai vēlēšanās, apņēmība un atļaušanās vismaz reizi nedēļā iegrimt mākslas pasaulē un ar vecajiem, klasiskajiem līdzekļiem- audeklu, paleti, eļļas krāsām un otu mēģināt nonākt citā realitātē. Vismaz tāds ir gleznotājas Ramonas mērķis, kaut katram apmeklētājam droši vien ir arī katram savs.
Mākslas radīšana ne vienmēr ir baudīšana, tās ir šaubas un meklējumi, sevis un apkārtējās pasaules izzināšana un analizēšana, izraušanās un atklāšana. Gleznošanas process liek apvienot to, ko mēs jūtam, ar to, ko mēs zinām, taču gandarījums ir milzīgs, ja glezna sāk dzīvot pati savu dzīvi un autora sejā parādās smaids.
Pie mūsdienu neierobežotajām iespējām fotografēt un tvert mirkli ar moderno tehnoloģiju palīdzību gleznošana joprojām saglabā savu aktualitāti, jo tas ir roku darbs, ko spēj radīt tikai cilvēks. “Dabu nav iespējams nokopēt, to nevar pārspēt, tai var tikai iet cauri, mācīties no tās un dot kaut ko no sevis, izteikt sevi caur dabu”, regulāri un nenogurstoši atkārto Ramona.
Pasniedzēja cenšas pēc iespējas mazāk jaukties gleznotāju radošajā procesā, lai saglabātu to vienreizīgumu un individuālo pasaules uztveri, kas katrā cilvēkā mīt. Ikdienā esam tik noslēgti un rūpju pārņemti, ka grūti dabūt no sevis ārā to lietu uztveri un emocijas, kas piemīt maziem bērniem, bet vēlāk tiek ielikts sadzīves, likumu un normatīvu rāmjos. Ramona saudzīgi un lēnām cenšas atvērt katrā to logu… Jo cilvēks sastāv no divām daļām- fiziskās un garīgās. Kad ēdam, guļam un kustamies, fiziskā daļa tiek apmierināta, bet bieži vien aizmirstam un nesaprotam, ko dara mūsu garīgā daļa.
Uz studiju nāk māmiņas, kas gaida bērniņus un cenšas bagātināt savu un bērniņa radošo pasauli, mazo bērnu māmiņas, kas mēģina izrauties no ikdienas rutīnas un uzpildīt savu “garīguma trauku”. Atnāk juristi un inženieri, lai savu tehnisko darbu un likumu pārzināšanu nomainītu uz skaistuma un estētikas meklējumiem vai arī, kā teica kāda gleznotāja: “Nāku vienkārši uzgleznot ķirbīti un neko citu nedomāt”.
Studijas RADI devīze ir patiesums, vienkāršība, mājīgums un garīgums, jo tās vadītāja Ramona Ķiesnere neatslābstoši tic, ka skaistums, miers un harmonija izglābs pasauli.
Gleznu izstāde
Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī
13.04.19.-26.05.19.
Edgara izstāde "Gadalaiki" Salaspils bibliotēkā

_JPG.jpg)
Edgars Platpīrs ir viens no tiem, kurš studijā RADI glezno jau no pašiem studijas pirmssākumiem, t.i., trīs gadus. Viņam ir lieliska humora izjūta, izstrādājies savs gleznošanas stils un krāsu kolorīts, kas ne vienmēr pakļaujas studijas vadītājas Ramonas Ķiesneres ieteikumiem, taču tieši tas veido katra studijas gleznotāja individuālo rokrakstu. Neaizstājamas studijā ir arī viņa tehniskās prasmes un vīrišķīgais redzējums. Šī ir Edgara pirmā izstāde, kuras atklāšanā 2020. gada 7. februārī piedalījās arī citi studijas gleznotāji. Gaidīsim nākamo un vēlēsim Edgaram jaunus atklājumus, radošu garu un fantāzijas lidojumus!

.jpg)
_JPG.jpg)
.jpg)