top of page

Jauna sezona 2022./2023.

Ramonas Ķiesneres gleznošanas studija ir atvērta visiem interesentiem, neatkarīgi no vecuma vai sagatavotības pakāpes. Ir vajadzīga tikai vēlēšanās, apņēmība un atļaušanās vismaz reizi nedēļā iegrimt mākslas pasaulē un ar vecajiem, klasiskajiem līdzekļiem- audeklu, paleti, eļļas krāsām un otu mēģināt nonākt citā realitātē. Vismaz tāds ir gleznotājas Ramonas mērķis, kaut katram apmeklētājam droši vien ir arī katram savs.

Mākslas radīšana ne vienmēr ir baudīšana, tās ir šaubas un meklējumi, sevis un apkārtējās pasaules izzināšana un analizēšana, izraušanās un atklāšana. Gleznošanas process liek apvienot to, ko mēs jūtam, ar to, ko mēs zinām, taču gandarījums ir milzīgs, ja glezna sāk dzīvot pati savu dzīvi un autora sejā parādās smaids.

Pie mūsdienu neierobežotajām iespējām fotografēt un tvert mirkli ar moderno tehnoloģiju palīdzību gleznošana joprojām saglabā savu aktualitāti, jo tas ir roku darbs, ko spēj radīt tikai cilvēks. “Dabu nav iespējams nokopēt, to nevar pārspēt, tai var tikai iet cauri, mācīties no tās un dot kaut ko no sevis, izteikt sevi caur dabu”, regulāri un nenogurstoši atkārto Ramona.

Pasniedzēja cenšas pēc iespējas mazāk jaukties gleznotāju radošajā procesā, lai saglabātu to vienreizīgumu un individuālo pasaules uztveri, kas katrā cilvēkā mīt. Ikdienā esam tik noslēgti un rūpju pārņemti, ka grūti dabūt no sevis ārā to lietu uztveri un emocijas, kas piemīt maziem bērniem, bet vēlāk tiek ielikts sadzīves, likumu un normatīvu rāmjos. Ramona saudzīgi un lēnām cenšas atvērt katrā  to logu… Jo cilvēks sastāv no divām daļām- fiziskās un garīgās. Kad ēdam, guļam un kustamies, fiziskā daļa tiek apmierināta, bet bieži vien aizmirstam un nesaprotam, ko dara mūsu garīgā daļa.

Uz studiju nāk māmiņas, kas gaida bērniņus un cenšas bagātināt savu un bērniņa radošo pasauli, mazo bērnu māmiņas, kas mēģina izrauties no ikdienas rutīnas un  uzpildīt savu “garīguma trauku”. Atnāk juristi un inženieri, lai savu tehnisko darbu un  likumu pārzināšanu nomainītu uz skaistuma un estētikas meklējumiem vai arī, kā teica kāda gleznotāja: “Nāku vienkārši uzgleznot ķirbīti un neko citu nedomāt”.

Studijas RADI devīze ir patiesums, vienkāršība, mājīgums un garīgums, jo tās vadītāja Ramona Ķiesnere neatslābstoši tic, ka skaistums, miers un harmonija izglābs pasauli.

Studijas vadītājas iedvesmojas Birutas Delles gleznu izstādē Ogrē

IMG_20200308_130922.jpg

Atvērto durvju dienas studijā RADI 

IMG_0920.jpeg
IMG_0901.jpg
bottom of page