top of page

Par mums...

Mūsu studijas kodols ir trīs mākslinieces - Ramona, Daina un Iveta.

Iepazinušās teju pirms 20 gadiem, šīs dāmas jau iepriekš veidojušas daļu no Salaspils mākslas dzīves. Varbūt atceraties Salaspils Mākslas dienas? Vai senatnīgo koka ēku, kur laiku pa laikam varēja priecēt acis mākslas izstādēs? 

Tagad šis radošais potenciāls tiek realizēts, īstenojot ideju par savu mazu mākslas centru, kur satikties, priecāties un vairot skaisto mums apkārt!

Studijā RADI vairākas reizes nedēļā notiek bērnu nodarbības, kuras vada Daina. Gleznošanas nodarbībās krāsu terapijai Ramonas vadībā ļaujas pieaugušie. Savukārt Iveta ir talantīga tekstilmāksliniece, kura vada meistarklases šūšanā un apģērba dizainā ne vien mākslas skolā, bet arī mūsu studijas apmeklētājiem.

Ar katru mākslinieci atsevišķi var iepazīties, lasot tālāk..

Gleznošanas pasniedzēja - Ramona

Nodarbības bērniem - Daina

Tekstildizains, konstruēšana un šūšana - Iveta

Ramona Ķiesnere

"Kad stāvi saulainā dienā pie jūras un glezno, tad saproti, kāpēc tu dzīvo. Karstā dienā liegs vējiņš dzesē, pie kājām skalojas ūdens un apkārt ir tāds miers un daba. Tā tapa mana glezna ar nosaukumu : „Mana paradīze” – it kā gleznota no dabas, bet tomēr mazliet nereāla. Jo dabu jau nevar un nevajag kopēt, tā ir brīnišķīga pati par sevi. To var fotografēt, tvert mirkli. Bet gleznošana ir kaut kas vairāk. Tā mēs saprotam paši sevi, sakārtojam domas, iejūtamies citā realitātē, izsapņojam sapni...
Mums katram ir savs sapnis - vieta, kur vēlamies būt, vēl nerealizētās idejas, cilvēki, kas jāsatiek, un arī neizprotamas ilgas.
Un ir realitāte ar savām mūžīgajām problēmām, šķietami nepadarāmajiem darbiem un nesatiktajiem cilvēkiem.
Un mēs pārsvarā dzīvojam kaut kur pa vidu.
Cilvēki nāk un aiziet, bet sapņi paliek.
Tikai retais var teikt, ka ir piepildījis savu sapni.
Un laimīgs ir tas, kurš dzīves laikā to nepazaudē.
Lasīju kaut kur vārdus, ka cilvēka mērķis šai pasaulē ir būt laimīgam, kas patiesībā nemaz nav viegls uzdevums.
Pastāv uzskats, ka mācot kādam to, ko tu māki, tu radi sev konkurentus. Man turpretī gribās, lai pēc iespējas vairāk ir laimīgu cilvēku man apkārt, un es labprāt mācu viņiem to, ko māku es."

Ar Ramonas darbiem tuvāk var iepazīties viņas mājas lapā http://ramonakiesnere.timeless.lv

Savu radošo un pedagoģisko potenciālu viņa mērķtiecīgi attīstījusi arī iegūstot šādu kvalifikāciju:

Mākslas bakalaura grāds un tēlotājmākslas pedagoga kvalifikācija (Latvijas Mākslas Akadēmija)

Izglītības zinātņu maģistra grādu (Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāte)

Vidusskolas angļu valodas skolotāja kvalifikācija ( LU, pedagoģijas un psiholoģijas fakultāte)

 

Pie Ramonas gleznošanas nodarbības notiek otrdienās  un ceturtdienās  no pl. 18 līdz 20.

KuAllKiesn2Weser.JPG

Personālizstādē Finstervaldē,  Vācijā 2018. gada maijā.

Gleznojot plenērā Pāvilostā

Iveta Daugule

"Reiz kādā grāmatā  lasīju domu par skaisto mākslā, kas, aizkustinot mūsu dvēseles dziļākās stīgas, liecina par spējām un talantiem, kas ļauj ko līdzīgu paveikt pašiem.

 

Mans materiāls vai instruments mākslā ir tekstils - audums, dzija, diegs.... Mani aizrauj dažādu materiālu stuktūru un faktūru rotaļas, patīk izmēģināt jaunas tehnoloģijas, patīk savienot nesavienojamas lietas. Mani saista citādais, netradicionālais, atšķirīgais.

Man patīk, saista un interesē šī formu un proporciju spēle, kas saistīta ar apģērbu, kas ir funkcionāls un tai pat laikā arī skaists un neatkārtojams.

Un gadiem ejot, saprotu, ka varu ar savām zināšanām un mīlestību pret darāmo, dalīties arī ar citiem.

Ogres mākslas skolā pasniedzu tādus priekšmetus kā Mākslas valodas pamati, Darbs materiālā un šūšana,bet pieaugušie manā vadībā iepazīst konstruēšanas, modelēšanas un šūšanas zinības.

Tā radās ideja par līdzīgām nodarbībām arī Salaspilī, jo šī ir pilsēta, ko saucu par savu jau no bērnības.

Un ir liela vēlēšanās, lai ir dzīvs Vecās Salaspils centrs, lai cilvēki neskrien garām uz Rīgu, jo visu labo ir iespējams radīt pašiem un šeit, kur esam."

 

Izglītība:

RTU Inženiera diploms ar tehnologa dizainera kvalifikāciju apģērbu un tekstila tehnoloģijās

RTU Humanitārā institūta sertifikāts pedagoģijā un psiholoģijā

RLMV mākslinieks meistars rokdarbu specialitātē

Daina Zilauce

“Dzīvei ir tāda krāsa, kāda ir Tavai iztēlei”, teicis Marks Aurēlijs....


Ticu, ka mums katram ir tūkstošiem izvēļu, kā justies un ar kādu "krāsu sajūtu" dzīvot un veidot savu dienu. Es labprāt izvēlos saulainos, gaišos toņus ar krāsainiem akcentiem ....

Ticu arī, ka dzīvē ir doti ceļi, notikumi un cilvēki , kas ir likteņa un Dieva lemti.

Mans profesionālais ceļš ir mākslas pedagoģija, interjera dizains un mākslinieks.

Pēc Mākslas Akadēmijas absolvēšanas strādāju Salaspils izstāžu zālē, vēlāk kā pedagogs Salaspils Mūzikas un Mākslas skolā, kur ieguvu lielu profesionālo pieredzi, iepazinu brīnišķīgus kolēģus un fantastiskus audzēkņus, no kuriem daudzi jau studē vai veido ar mākslu un radošumu saistītu  dzīvi. 
Kopš 2011. gada Salaspilī darbojas manis veidota Radošā Mākslas darbnīca bērniem un jauniešiem. Bērni ir apbrīnojami un mani vienmēr īpaši uzrunājuši - viņu patiesums, gaišums, atvērtība  dzīvei un visam radošajam. Manuprāt, svarīgi ir atklāt un rosināt pilnveidot katra bērna unikālo raksturu un personību.
Mākslas darbnīcā bērni, zīmējot, gleznojot un veidojot, iepazīst dažādus mākslas veidus, tehnikas un materiālus, to pielietošanas iespējas. Kopā dodamies uz izstādēm, muzejiem, radošajām darbnīcām Rīgā, vasarās darbojamies plenēros. Veidojam darbu skates un izstādes. 

Izstrādāju arī interjera dizaina projektus privātām un sabiedriskām telpām. Tā ir arī mana sirdslieta, kas sniedz līdzsvaru starp radošo un konstruktīvi precīzo.

Vasarās pati piedalos starptautiskos keramikas, grafikas un tekstilmākslas simpozijos un izstādēs, veidoju keramikas darbus un gleznoju.

Ceru, ka ar darbošanos RADI mājīgajās telpās kopā ar domubiedriem mums izdosies izveidot jaunu mājvietu Radošumam Salaspilī.

Izglītība:
Latvijas Mākslas akadēmija 1992-1997.g. Mākslas bakalaura grāds.
Vizuāli plastiskās mākslas nodaļa
Latvijas Mākslas akadēmija 1997.-1999.g. Mākslinieka diploms
Prof. Pētera Martinsona meistardarbnīca
JVLMA
Vizuālas mākslas pedagoga diploms 2004 g.

IMG_0907.jpg
bottom of page